Spor
Giriş Tarihi : 04-05-2024 14:36

Şanlıurfaspor Futbolcuları Maddi Sorunlara Tepki Gösterdi

Şanlıurfaspor futbolcuları, sezon başından beri devam eden maddi sorunlara tepki göstererek bir açıklama yayımladı.

Şanlıurfaspor Futbolcuları Maddi Sorunlara Tepki Gösterdi

Trendyol 1. Lig'de mücadele eden Astor Enerji Şanlıurfaspor'un oyuncularından Semih Karadeniz, kulübün maddi sıkıntılarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Karadeniz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sezon başından beri devam eden maddi sorunlara dikkat çekti.

Açıklamada, futbolcuların sözleşme gereği maç başı alacaklarının tamamının sezon sonuna bırakıldığı, yabancı futbolcuların maaşlarının ödenmediği ve hocalar ile kulüp çalışanlarının da maaşlarının geciktiği belirtildi.

Karadeniz, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Sezon başından beri süre gelen maddi sorunlar ligin sonlarına doğru artık katlanılamaz boyuta gelmiştir. Sözleşme gereği maç başı alacaklarımızın tamamı sezon sonuna bırakılmıştır. Yabancı arkadaşlarımızın maaş ödemeleri yapılmamaktadır. Hocalarımız ve kulüp bünyesinde çalışanların da maaş ödemeleri aynı şekilde yapılmamaktadır. Ama biz bu olumsuzlukları hiçbir zaman sorun haline getirmedik. Sadece hayatımızı sürdürebilmemiz için yapılan prim ödemeleri son haftalarda yapılmamaktadır. Şanlıurfaspor armasının paradan daha değerli olduğunu çok iyi biliyoruz. Lakin sadece futbolcu ailesi olarak yapayalnız bırakılmış vaziyetteyiz. Verilen sözlerin tutulmaması bize bu açıklamayı yapma zorunluluğu kılmıştır. Sevgili Şanlıurfaspor ailesi nasıl bir şekilde mücadele ettiğimizi bilin ve büyük Urfaspora sahip çıkın. Saygılarımızla şanlıurfaspor futbolcuları..."

Şanlıurfaspor'un maddi sıkıntılarının yanı sıra, oyuncuların ve diğer kulüp çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için çözüm arayışlarının devam ettiği belirtiliyor.

AdminAdmin