Genel
Giriş Tarihi : 17-05-2024 17:04

Harran Üniversitesi'nde Bilim İnsanları Buluştu

Harran Üniversitesi, Fırat Üniversitesi ve Moroco Moulay İsmail Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen "8. Uluslararası Matematik ve Mühendislik Bilimleri Sempozyumu" birçok alandan akademisyen ve araştırmacıyı bir araya getirdi.

Harran Üniversitesi'nde Bilim İnsanları Buluştu

Harran Üniversitesi ev sahipliğinde, Fırat Üniversitesi ve Moroco Moulay İsmail Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen "8. Uluslararası Matematik ve Mühendislik Bilimleri Sempozyumu" gerçekleştirildi. Sempozyum, Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda yapıldı ve akademisyenler ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 

SEMPOZYUMUN KATILIMCILARI

 

Programa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Azerbaycan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Gasimov, Namık Kemal Üniversitesinden Prof. Dr. Mahmut Ergüt ve uluslararası üniversitelerden temsilciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı. Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, sempozyum organize komitesi adına Prof. Dr. Zakia Hammouch ve Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rifat Çolak açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

BİLİMSEL KATKILAR VE OTURUMLAR

 

Açılış konuşmalarının ardından, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu konferansa katkıda bulunan akademisyenlere plaket takdim etti. Sempozyum, 30 farklı salondaki oturumlarla devam etti. Organizasyon, Harran Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hacı Mehmet Başkonuş, Morocco Moulay İsmail Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zakia Hammouch ve Fırat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hasan Bulut tarafından gerçekleştirildi. Dünyanın 20 farklı ülkesinden yaklaşık 350 bilim insanının katıldığı sempozyumda, toplamda 162 bilimsel makale sunuldu.

 

BİLİMSEL ALIŞVERİŞ VE KÜLTÜREL DENEYİM

 

Matematik ve mühendislik bilimleri alanlarında çalışmalar yürüten bilim insanlarını bir araya getiren sempozyum, bilgi alışverişi ve disiplinler arası iş birliğini geliştirmeye yönelik önemli çalışmalar sundu. Katılımcılar, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını da ziyaret etme fırsatı buldular.
 

AdminAdmin