Genel
Giriş Tarihi : 17-05-2024 23:49

Pençe Kaplan Operasyonu Bölgesinde 1 Asker Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde silah kazası sonucu Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala'nın şehit olduğu bildirildi.

Pençe Kaplan Operasyonu Bölgesinde 1 Asker Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde silah kazası sonucu Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala'nın şehit olduğunu duyurdu. Bu acı haber, Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimizi derin bir üzüntüye boğdu.


Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde, silah kazası sonucu kahraman silah arkadaşımız Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri kullanıldı.


Bakanlık, şehit Recep Kabala'nın ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileyerek, milletimize sabır temennisinde bulundu. Bu acı kaybın derin üzüntüsü, tüm Türkiye'de hissedildi.


Pençe-Kaplan operasyonu, Türkiye'nin terörle mücadele kapsamında gerçekleştirdiği önemli bir harekât. Operasyon bölgesinde meydana gelen bu üzücü silah kazası, kahraman Mehmetçiklerimizin ne zorlu koşullar altında görev yaptığını bir kez daha gözler önüne serdi.


Türkiye, vatanı uğruna canını feda eden kahraman şehitlerine minnettarlığını her zaman dile getirmiştir. Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala'nın aziz hatırası, Türk milletinin kalbinde sonsuza kadar yaşayacak.

AdminAdmin