Genel
Giriş Tarihi : 16-05-2024 09:59

Erdoğan’dan flaş Urfa açıklaması: Yanlış aday yüzünden kaybettik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın il başkanları toplantısında, bazı il başkanlarına yönelik sitem dolu sözleri gündemde.

Erdoğan’dan flaş Urfa açıklaması: Yanlış aday yüzünden kaybettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, il başkanları toplantısında sert açıklamalarda bulundu. Türkiye gazetesinden Emrah Özcan'ın aktardığına göre, toplantıda "Halkı kibirlilerden kurtaracağız" diyen Erdoğan, bazı illerin yanlış aday tercihi yüzünden kaybedildiğini belirtti. Özellikle Yozgat ve Şanlıurfa illerine vurgu yapan Erdoğan, "Yanlış aday yüzünden Yozgat ve Şanlıurfa'yı kaybettik" dedi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun edindiği bilgilere göre ise, Erdoğan toplantıda seçimlerde yenilgiyle sonuçlanan Eskişehir, Çorum, Ankara ve İstanbul il teşkilatlarına da sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan, "Çalışmıyorsunuz. Arkadaşlar da çalışmıyorlar diyor. Çorum tren istemiş. Bu işler sadece yatırımla olmuyor, biraz gayret gösterin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın sözlerine göre, Eskişehir, Ankara ve İstanbul'a yapılan büyük tren yatırımlarına rağmen beklenen sonucun alınamadığı belirtildi. Eski Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e de değinen Erdoğan, "Eskişehir yaşlı" diyecek kadar ileri gittiğini ve bu tutumunun sonucunda Eskişehir'i kaybettiklerini söyledi.

Erdoğan'ın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun hızlı tren hatlarıyla ilgili bir açıklama yapması üzerine "Ne bakacaksın hatta, 4-5 merkez ilçe kaybetmiş, bir de tren mi vereceğiz" şeklinde tepki gösterdiği de iddialar arasında yer aldı.

 

ŞANLIURFA ELEŞTİRİSİ

 

Erdoğan'ın ayrıca Yeniden Refah Partisi'nin kazandığı Yozgat ve Şanlıurfa illerine ilişkin de "yanlış aday tercihinde bulunulduğu" eleştirisini getirdiği de ifade edildi.

Öte yandan, Türkiye gazetesinde yer alan bilgilere göre, toplantıya katılan il başkanları ve belediye başkanlarına sunum yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz da "Şatafat, lüks, gösteriş ve korumalardan uzak durun. Davayı içselleştirerek çalışın" uyarısında bulundu.
 

AdminAdmin