Spor
Giriş Tarihi : 15-05-2024 10:45

Adana'ya yaptığı jesti memleketi Urfa’ya yapmadı

Şanlıurfalı ailenin şirketi GKN Kargo, Şanlıurfaspor'la olan sponsorluk sözleşmesini yerine getirmeyerek Adana'daki Bıtexen Adana 1954 Futbol Kulübü'ne 2 milyon TL'lik forma göğüs sponsorluğu ödemesini erkene çekerek vefa örneği gösterdi.

Adana'ya yaptığı jesti memleketi Urfa’ya yapmadı

Şanlıurfalı ailenin dev şirketi GKN Kargo, memleketi Şanlıurfa'ya yapmadığı jesti Adana'ya yaparak dikkatleri üzerine çekti. Şirket, Şanlıurfaspor'la olan sponsorluk sözleşmesini yerine getirmeyerek Bıtexen Adana 1954 Futbol Kulübü'ne 2 milyon TL'lik forma göğüs sponsorluğu ödemesini erkene çekerek vefa örneği gösterdi.

28 Temmuz 2023 tarihinde imzalanan Şanlıurfaspor ve GKN Kargo arasındaki sponsorluk sözleşmesi, firmanın konkordato ilan etmesiyle sekteye uğradı. Ancak yapılan görüşmeler sonucunda GKN Kargo, Adana kulübüne olan 2 milyon TL'lik sponsorluk borcunu erkene çekerek ödemesini gerçekleştirdi.

Durumu kamuoyuna duyuran Bıtexen Adana 1954 Futbol Kulübü, sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı: "GKN Kargo ile 2023-2024 Sezonu forma göğüs sponsorluğu sürecinde '2 Milyon Türk Lirası' tutarında anlaşmaya varılmıştı, ancak firma 2023 yılı sonunda konkordato almıştır. Buna rağmen GKN Kargo, ödemeyi erkene çekip anlaşma tutarını '2 Milyon Türk Lirası' olarak tahsil etmiştir. Kulübümüz herhangi bir suretle zarar görmemiş, tüm taahhütler yerine getirilmiştir. Saygılarımızla, kamuoyuna duyurulur".

Şanlıurfaspor taraftarları ve futbolseverler, GKN Kargo'nun bu tutumunu eleştirirken, şirketin Şanlıurfaspor'a olan sponsorluk borcunu ne zaman ve nasıl ödeyeceği ise henüz bilinmiyor.

AdminAdmin