Asayiş
Giriş Tarihi : 17-05-2024 23:59   Güncelleme : 18-05-2024 00:33

Urfa'da Kan Donduran Taciz İddiası

Şanlıurfa’da 14 yaşındaki S.Ö., babası H.Ö.'nün cinsel istismarına uğradığını ve şiddet gördüğünü sosyal medya hesabında paylaştığı bir video ile duyurdu. S.Ö., kardeşinin köpek kulübesine bağlandığını ve annesinin ölümle tehdit edildiğini de iddia etti.

Urfa'da Kan Donduran Taciz İddiası

Şanlıurfa’da 14 yaşındaki S.Ö., babası H.Ö.'nün cinsel istismarına uğradığını ve şiddet gördüğünü iddia ederek sosyal medya hesabında bir video paylaştı. Video kısa sürede geniş yankı uyandırdı ve kamuoyunda büyük tepki topladı.


Bağımsız gazeteci Eşref Larsen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda S.Ö.’nün yaşadıklarını şu sözlerle aktardı: “Babasının cinsel istismarına uğradığını ve şiddet gördüğünü söyleyen 14 yaşındaki S.Ö. bana ulaştı ve yardım istedi. “11 yaşındaki kardeşimi köpek kulübesine bağladı, annemi ölümle tehdit ediyor.” diyor. İddialar korkunç. Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü devreye girmeli, gönüllü avukatlar bu işe sahip çıkmalı. Hep birlikte bu çocukları kurtarmalıyız. Destek verelim lütfen."

 

Babam Zincirle Dövüyordu

 

S.Ö., sosyal medya hesabından paylaştığı videoda babası H.Ö.'nün kendisine ve kardeşine yönelik cinsel istismar ve şiddet uyguladığını belirterek şunları söyledi: "Annem, babam H.Ö.'den sürekli şiddet görüyordu. 8 yıl önce ayrıldılar. Annem ve babam ayrıldıktan sonra kardeşim ve ben babamla kalıyorduk. Babam, duştan çıktığında cinsel organına dokunmamı ve dudağımdan öpmek istiyordu. Ben bunları reddedince de şiddet görüyordum. Babam kardeşimle beni köpek kulübesine bağlayıp, zincirle dövüyordu."

 

Yetkililer Harekete Geçti

 

İddiaların ardından Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü devreye girerek duruma müdahale etti. Ayrıca, gönüllü avukatlar da çocukların ve annenin korunması için seferber oldu. Emniyet güçleri, H.Ö.'yü gözaltına aldı.

AdminAdmin