Eğitim
Giriş Tarihi : 21-05-2024 22:21

"YKS'ye Doğru 2024" Çevrim İçi Deneme Sınavı Başlıyor

Türkiye geneli "YKS'ye Doğru 2024" çevrim içi YKS deneme sınavı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Materyal web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Türkiye geneli "YKS'ye Doğru 2024" çevrim içi YKS deneme sınavı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü (OGM) Materyal web sitesi üzerinden yapılacak. Öğrencilerin Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık süreçlerinde kendi seviyelerini görmeleri ve çalışmalarına yön vermelerini sağlamak amacıyla düzenlenen deneme sınavında, sorular alan uzmanlarınca YKS'nin kapsam bütünlüğüne ve soru çeşitliliğine uygun olarak hazırlandı.

Deneme sınavları; TYT, AYT ve YDT olmak üzere ayrı ayrı günlerde gerçekleştirilecek. TYT deneme sınavı 25 Mayıs'ta, AYT denemesi 26 Mayıs'ta ve YDT denemesi ise 27 Mayıs 2024 tarihinde yapılacak.

 

SONUÇLAR 28 MAYIS'TA AÇIKLANACAK

 

Öğrenciler, belirtilen tarihlerde 10.00-20.00 saatleri arasında istedikleri zaman dilimlerinde sınava girebilecekler. Sınav sonuçları, sıralamalar ve puanlar 28 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.00 itibarıyla OGM Materyal web sitesi üzerinden erişilebilir olacak.

 

Deneme sınavının soru çözümleri, sonuçların açıklanması ile birlikte Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün Youtube sayfasında yayımlanacak. Ayrıca, Youtube üzerinden öğrenciler için rehberlik yayını da uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek.

 

Deneme sınavlarına 25 Mayıs 2024 tarihinden itibaren ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecek.
 

AdminAdmin