Genel
Giriş Tarihi : 22-06-2024 11:01

Vali Şıldak’tan Şanlıurfa’ya 40. Yıl Mesajı

Vali Hasan Şıldak, Şanlıurfa’nın “Şanlı” unvanını almasının 40. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, şehrin tarihi ve kültürel mirasının önemine vurgu yaptı.

Vali Şıldak’tan Şanlıurfa’ya 40. Yıl Mesajı

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa’nın “Şanlı” unvanını almasının 40. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Şıldak, bu anlamlı günün, şehrin tarihine ve kültürel mirasına olan bağlılığı bir kez daha hatırlattığını ifade etti.

Vali Şıldak, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Şehrimizin 'Şanlı' unvanını almasının yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı gün, tarihimize ve kültürel mirasımıza olan bağlılığımızı bir kez daha hatırlatıyor.”

Vali Şıldak, Şanlıurfa'nın köklü tarihi, zengin kültürel dokusu ve misafirperver insanlarıyla her zaman gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Bu özel unvan, şehrimizin milli birlik ve beraberliğimizin tescilini, tarihteki önemini ve değerini bir kez daha perçinlemektedir." dedi.

Vali Şıldak, mesajının devamında şunları kaydetti: “Bu vesileyle, tüm Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyor ve 'Şanlı' unvanının şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Türkiye Büyük Millet Meclisimize teşekkür ediyorum.”

Vali Şıldak, birlik ve beraberlik içinde nice başarılarla dolu bir geleceği hep birlikte inşa edeceklerine olan inancını her geçen gün daha da üst seviyeye çıkarırken, Şanlıurfa'nın hak ettiği yere ulaşması için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. “Tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum,” diyerek mesajını sonlandırdı.

AdminAdmin