Spor
Giriş Tarihi : 27-06-2024 13:22

Urfaspor Fenerbahçe'nin Genç Yıldızına Talip

1. Lig'de mücadele eden Şanlıurfaspor, ciddi maddi sıkıntılarla karşı karşıya. Yeni sezon öncesinde sadece 4 futbolcusu bulunan kulüp, Fenerbahçe'nin 20 yaşındaki yıldızı ile imza aşamasına gelindiğini duyurdu.

Urfaspor Fenerbahçe'nin Genç Yıldızına Talip

Trendyol 1. Lig'de mücadele eden Şanlıurfaspor, ciddi maddi sorunlarla boğuşuyor. Yeni sezon hazırlıklarına vakit daralırken, takımın büyük kısmının sözleşmesi sona ermek üzere. Kulüpte 30 Haziran itibarıyla 24 futbolcunun sözleşmesi bitiyor. Bu oyuncular arasında Marco Paixao, Ümit Kurt, Barış Ekincier ve Alperen Uysal gibi tecrübeli isimler de bulunuyor. Eğer bu oyuncularla yeni sözleşmeler imzalanmazsa, Şanlıurfaspor büyük bir kadro boşluğu yaşayacak. Sarı-yeşilli ekibin 30 Haziran itibarıyla kadrosunda sadece 4 sözleşmeli oyuncusu kalacak.

 

TRANSFER YASAĞI SORUNU

 

Kulüp, FIFA tarafından 2 dönem transfer yasağı ile cezalandırılmış durumda. Bu durum, kadro kurma çalışmalarını daha da zorlaştırıyor.

 

UMUT IŞIĞI: FENERBAHÇE'DEN BOMBA TRANSFER

 

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, Şanlıurfaspor'da transfer cephesinde umut verici bir gelişme yaşanıyor. Fenerbahçe'nin 20 yaşındaki yıldızı Emre Demir ile imza aşamasına gelindiği öğrenildi. Transfer yasağı kalktığında imzaların atılması bekleniyor. Emre Demir, daha önce Süper Lig ekibi Kayserispor'da gösterdiği performans sayesinde Barcelona'ya transfer olmuştu. Katalan ekibinde o dönem yaşından dolayı yaşadığı sorunlar nedeniyle ayrılmak zorunda kalan Demir, Fenerbahçe'ye imza atmıştı.

 

7 OYUNCUYLA DAHA YOLDA

 

Emre Demir'e ek olarak, 7 oyuncuyla da prensipte anlaşmaya varıldığı gelen bilgiler arasında.

 

ŞANLIURFASPOR BU ZOR DURUMDAN NASIL KURTULACAK?

 

Yeni seçilen başkan Giray Küçük'ün görevi oldukça zor. Transfer yasağının kalkması ve transferlerle kadroyu güçlendirmesi gerekiyor. Bu arada kulübün mali yapısını da düzeltmesi şart. Şanlıurfaspor taraftarları bu zor süreçte takımlarına destek olmaya devam ediyor. Kulübün taraftarları bu krizden bir şekilde çıkacağı ve yeniden başarılı günlere döneceğine inanıyor.
 

AdminAdmin