Genel
Giriş Tarihi : 21-06-2024 20:40

Urfalı Başkanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek!

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybını değerlendirmek üzere Kızılcahamam’da bir istişare ve değerlendirme kampı düzenliyor.

Urfalı Başkanlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek!

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan oy kaybının ardından, değerlendirme sürecini hızlandırmak için önemli bir adım atıyor. Partinin düzenleyeceği Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Kampı'nda, Şanlıurfalı belediye başkanları da yer alacak. Kamp, 30 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek ve sekiz bakanın sunum yapacağı geniş kapsamlı bir platform olacak.

Kampın ilk gününde, genel başkan vekilleri tarafından belediye başkanlarıyla tecrübe paylaşımı ve koordinasyon toplantıları düzenlenecek. Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın sunumlarıyla ilk oturum tamamlanacak.

İkinci günde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlarına yönelik önemli mesajlar içeren bir konuşma yapacak. Erdoğan’ın bu konuşmasında, Cumhur İttifakı'nın geleceği ve toplumda beklenen değişim hamlesi hakkında güçlü mesajlar vermesi bekleniyor. Toplantının basına kapalı bölümünde ise belediye başkanları, bütçe sıkıntıları, borçlar, personel maaşları gibi konuları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileterek çözüm arayacaklar.

AK Parti, bayram tatilinin ardından da yoğun gündemle çalışmalarını sürdürecek ve önümüzdeki hafta MYK toplantısında seçim sonuçlarının analizini yapacak. Bu süreçte, Şanlıurfalı belediye başkanlarının yaşadıkları sorunlar ve oy kaybının nedenleri de detaylı bir şekilde ele alınacak.

AdminAdmin