Asayiş
Giriş Tarihi : 09-06-2024 15:11

Urfa'da Zanlının Kanlı İtirafı: Çocuğunun Gözleri Önünde Komşumu Öldürdüm

Haliliye ilçesinde meydana gelen korkunç olayda, Suriyeli kadın Nur Elsüleyman evinde boğazı ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak ölü bulundu. Cinayet zanlısı olarak Suriyeli Demmam Zurer gözaltına alındı ve suçunu itiraf etti.

Urfa'da Zanlının Kanlı İtirafı: Çocuğunun Gözleri Önünde Komşumu Öldürdüm

Haliliye’de meydana gelen korkunç olayda, Suriyeli kadın Nur Elsüleyman evinde boğazı ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak ölü bulundu. Olayın ardından yapılan polis soruşturmasında, cinayetin failinin Suriyeli Demmam Zurer olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesinde dün meydana gelen korkunç olayda, Suriyeli kadın Nur Elsüleyman evinde ölü bulundu. Nur Elsüleyman'ın eşi, inşaattan eve döndüğünde eşini kanlar içinde yerde yatarken buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Elsüleyman'ın boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandığını ve hayatını kaybettiğini belirledi. Cinayet anında, 1 yaşındaki çocuğunun da evde olduğu iddia edildi. Kadının cenazesi, yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edilerek defnedildi.

 

CİNAYET BÜRO EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI

 

Olayın ardından cinayet büro ekipleri, kadının ölümüyle ilgili geniş çaplı bir çalışma başlattı. Aynı binada oturan komşusu Demmam Zurer, cinayetle bağlantılı olduğu şüphesiyle gözaltına alındı. İlk ifadesinde cinayetle ilgisi olmadığını iddia eden Zurer, balkon ve evde bulunan kan izleri sayesinde suçlu olduğu tespit edildi. Kan izlerinin Zurer'e ait olduğunun belirlenmesinin ardından, ikinci kez ifadesi alınan şüpheli cinayeti işlediğini itiraf etti.

 

"ÇOCUĞUNUN YANINDA ÖLDÜRDÜM"

 

Emniyetteki ifadesinde Zurer, “Olay günü komşumuz Nur Elsüleyman’ın kapısını çalarak evine girdim. Bir süre konuştuktan sonra, kolunda bulunan altınları almak istedim ve aramızda bir boğuşma yaşandı. Onunla tek taraflı gönül ilişkisi yaşadığım için, kadın korkuya kapılıp bağırmaya başladı. Bu sırada evin mutfağından aldığım bıçakla çocuğunun yanında onu defalarca bıçakladım. Sonra arka balkondan kaçarak evden çıktım.” dediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Demmam Zurer, nöbetçi mahkemeye sevk edilerek tutuklandı.

AdminAdmin