Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-05-2024 19:29   Güncelleme : 06-05-2024 19:31

Urfa'da Yapay Zeka BİGEP'i Anlattı

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın öncülüğünde hayata geçirilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP), şimdi de yapay zeka ile öğrencilere aktarılacak.

Urfa'da Yapay Zeka BİGEP'i Anlattı

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın göreve başlamasıyla birlikte tüm okullarda uygulamaya konulan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP), eğitimde önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu kez, proje kapsamında yapay zeka ile öğrencilere konunun detayları anlatıldı.

Vali Hasan Şıldak’ın talimatıyla hazırlanan "Yapay Zeka Arkadaşım" çalışmasında, projenin amaçları ve detayları öğrencilere aktarıldı. Yapay Zeka Arkadaşım, projenin tanıtımı ve hedeflerini şu şekilde sıraladı:

"Sizlere bugün BİGEP’i anlatacağım. Valiliğimiz tarafından hayata geçirilen ve ilimizdeki bütün okullarda büyük bir katılımla uygulanan projenin adı BİGEP. Yani Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi. Sizlere BİGEP’i yakından tanıtmak istiyorum. Eğitim önemlidir, ancak Şanlıurfa’da eğitim daha da önemli. Çünkü Şanlıurfa, Türkiye’de çocukların ve gençlerin en yüksek olduğu ildir.

İşte BİGEP eğitim ile ilgili her şeyi kapsıyor. BİGEP, Şanlıurfa’da eğitim kalitesinin yükseltilmesi için çözümler üretiyor. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi motive ediyor. Okullarımızı coşkulu ve istekli eğitim ortamlarına dönüştürüyor.

Sevgili öğrenciler BİGEP; YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilerimize deneme sınavları uyguluyor, başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyor, ailelerin sizleri daha çok desteklemesi için veli ziyaretleri gerçekleştiriyor, sizi ilgi ve becerilerinize göre yönlendiriyor, yeni okullar yapılması ve ikili eğitime son verilmesi, eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, her çocuğun anaokulu eğitimi alması ve mevsimlik tarım işçileri çocuklarımızın kayıplarını önlemeyi amaçlıyor.

BİGEP; istemek, inanmak, hayal etmek, hedefler belirlemek, çok çalışmak, hep birlikte başarmak. Yapay Zeka Arkadaşınız olarak ben size ve BİGEP’e çok güveniyorum. Artık BİGEP ortak arkadaşımız, Şimdi daha çok çalışma zamanı.

 

AdminAdmin