Genel
Giriş Tarihi : 18-06-2024 10:51

Urfa'da Kasap ve Fırınlarda Uzun Kuyruklar Oluştu

Şanlıurfa'da Kurban Bayramı'nın ilk gününden itibaren vatandaşlar, kurban kesimi ve kıyma çektirmek için kasaplarda, yemek pişirmek ve ekmek almak için fırınların önünde uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Urfa'da Kasap ve Fırınlarda Uzun Kuyruklar Oluştu

Kurban Bayramı’nın gelişiyle birlikte Şanlıurfa’da vatandaşlar, kurban ibadetlerini yerine getirmeye çalıştı. Ancak, kasaplarda yaşanan yoğunluk ve fırınların nöbetçi fırın listesine uymaması nedeniyle bayram, Şanlıurfalılar için zorlu bir süreç haline geldi.

 

Kasaplarda Uzun Kuyruklar

 

Şanlıurfa’da kurban ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, kasaplardaki yoğunluktan dolayı uzun süre kesim için beklemek zorunda kaldı. Kesim işlemlerinin ardından etlerin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine dağıtan vatandaşlar, bir sıra da kasap ve marketlerde bekliyordu. Yoğunluktan dolayı kasap ve marketler önünde kıyma çekimi için uzun kuyruklar oluştu.

 

Fırınlarda Yoğunluk

 

Benzer kuyruklar fırınlarda da görüldü. Kurban kesiminin ardından etlerini pişirmek ve bayram sofralarını hazırlamak isteyen vatandaşlar, fırınların önünde uzun süre beklemek zorunda kaldı. Kentte birçok fırın nöbetçi fırın listesine uymayarak kapılarını açmadı, bu da ekmek sıralarında ekstra bir yoğunluğa neden oldu.

 

Mağdur Vatandaşlar

 

Nöbetçi fırın listesine uymayan fırınlar nedeniyle mağdur olan vatandaşlar, yetkililerden bu konuda çözüm bekliyor. Şanlıurfa’da bayramın ilk gününden itibaren yaşanan yoğunluk, vatandaşların bayram sevincini gölgede bıraktı.

AdminAdmin