Genel
Giriş Tarihi : 10-05-2024 13:35

Urfa’da ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, aileleri ile birlikte GAP Havalimanından yapılan dualarla uğurlandı.

Urfa’da ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

Şanlıurfa'da bu yıl iki bin hacı adayı kutsal topraklara uğurlanacak. İlk hacı kafilesinde yer alan 361 hacı adayı için GAP Havalimanında uğurlama töreni düzenlendi. İl Müftüsü Ramazan Tolan ve İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdülhamit Turgut'un da katıldığı törende, hacı adayları ve aileleri dualarla yolcu edildi.

Yolculuk öncesi terminalde okunan duaların ardından çocukları ve aileleri ile vedalaşan hacı adayları, Dış Hatlar Terminalinden uçaklara alındı. Uğurlama töreninde aileleriyle vedalaşan hacı adayları, duygu dolu anlar yaşadı.

Havalimanında işlemlerini tamamlayan hacı kafilesi, İl Müftüsü Ramazan Tolan'ın gerçekleştirdiği duaların ardından kutsal topraklara uğurlandı. Uçağa alınan 361 hacı adayı akşam saatlerinde Medine’ye hareket etti. Medine'de 5 gün kalacak olan hac kafilesi daha sonra Mekke’ye hareket edecek.

Uğurlama töreninde konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, hacı adaylarının heyecanına değinerek, "Allah herkese nasip eylesin bu kardeşlerimiz kaç yıldan beri kayıtlarını yaptılar ve her yıl heyecan yaşadılar bu yıl onlara naip oldu. Duamızı yaptık, biraz sonra uçağa binecekler ve uğurluyoruz. Şanlıurfa’dan bu yıl 2 bin kişi kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getirecek." şeklinde konuştu.

Hacı adayları ise yıllarca kutsal topraklara gitmek için beklediklerini belirterek, ilk defa kutsal toprakları görecekleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını ifade etti.

AdminAdmin