Asayiş
Giriş Tarihi : 13-05-2024 11:29

Urfa'da Düğünde Maganda Kurşunuyla Vurulan Anneden Acı Haber

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 6 Mayıs'ta düzenlenen bir düğünde havaya açılan rastgele ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede doğmamış 3 aylık bebeği ölen Zemzem Özdemir, bir haftalık yaşam mücadelesini kaybetti.

Urfa'da Düğünde Maganda Kurşunuyla Vurulan Anneden Acı Haber

Ceylanpınar ilçesinde 6 Mayıs'ta düzenlenen bir düğünde havaya açılan rastgele ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede doğmamış 3 aylık bebeği ölen Zemzem Özdemir, bir haftalık yaşam mücadelesini kaybetti.

Olay, Hamzababa Mahallesinde düzenlenen düğünde gelin Saadet Karagöz’ün evine getirilmesi sırasında havaya rastgele ateş açılması sonucu gerçekleşti. Zemzem Özdemir adlı kadın, düğün alanında gelinin yerde sürüklenen duvağını toplamaya çalışırken göğsüne isabet eden kurşunla yaralandı.

Yaralı kadına ilk müdahaleyi düğün alanındaki gelin ve etraftakiler yaptı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Ceylanpınar Devlet Hastanesine götürülen Özdemir'in durumu ciddiyetini koruduğu için Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen Özdemir’in karnındaki bebeği kurtarılamadı.

Düğünde havaya ateş açan Cuma K. ve Fevzi K. gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen Fevzi K. tutuklanırken, Cuma K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zemzem Özdemir'in Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde bir haftalık yaşam mücadelesini kaybetmesiyle, 5 çocuk annesi olan Özdemir’in yakınları yasa boğuldu. Özdemir'in cenazesinin Ceylanpınar’da toprağa verileceği öğrenildi.

AdminAdmin