Eğitim
Giriş Tarihi : 09-06-2024 10:48

Urfa'da Binlerce Öğrenci YKS'nin AYT Oturumuna Girdi

Bugün Şanlıurfa’da binlerce öğrenci, üniversite hayalleri için YKS sınavlarının ikinci oturumu olan AYT’ye girdi. Şehirde yaklaşık 62 bin öğrenci sınava katıldı.

Urfa'da Binlerce Öğrenci YKS'nin AYT Oturumuna Girdi

Üniversite hayali kuran öğrencilerin çalışmaları yürüttüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav maratonu devam ediyor. Bugün gerçekleştirilecek iki sınavın ardından YKS'nin sınav aşaması geride kalacak.

YKS’nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) bugün milyonlarca öğrencinin katılımıyla başladı.

AYT’de adaylara, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ile Fen Bilimleri testlerinden 160 soru soruluyor ve 180 dakika süre veriliyor.

 

ŞANLIURFA’DA DA BİNLERCE ÖĞRENCİ SINAVA GİRDİ

 

Şanlıurfa’da yaklaşık 62 bin öğrenci sınava girdi. Sınav saat 10.15 itibarıyla başladı. Birçok aday, sınava zamanında girmek için sabahın erken saatlerinde sınava girecek okullara gelirken, bazıları ise geç kalmamak için koşar adımlarla geldiler.

Ancak bazı öğrenciler, tüm çabalara rağmen geç kalıp sınava alınmadı.

Sınava giren öğrencilerle birlikte, veliler de büyük bir heyecan yaşadılar. Evlatlarının sınavlardan iyi bir sonuç alıp istedikleri üniversite ve bölüme yerleşmeleri için dualar ettiler.

160 sorudan oluşan ve 180 dakika sürecek olan AYT oturumu, saat 10.15’te başlayıp 13.15’te bitecek. Saat 15.45’te başlayıp 17.45’te sona erecek YDT oturumunda ise, 80 soru sorulacak.
 

AdminAdmin