Asayiş
Giriş Tarihi : 24-06-2024 12:33

Urfa'da Asayiş Uygulaması: 17 Aranan Şahıs Yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen asayiş uygulamasında 15 bin kişi kontrol edildi, 44 araç ve sürücüsüne cezai işlem uygulandı, 7 motosiklet trafikten men edildi ve 17 aranan şahıs yakalandı.

Urfa'da Asayiş Uygulaması: 17 Aranan Şahıs Yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde huzur ve güven ortamının devamlılığı, asayişe müessir olayların önlenmesi, suç ve suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik farklı noktalarda şok uygulama gerçekleştirdi. Bu kapsamda yapılan denetimlerde 15 bin 268 kişi, 2 bin 685 araç ve 94 motosiklet incelendi.

 

Denetimlerin Sonuçları


Emniyet ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerde çeşitli suçlardan aranan 17 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca ruhsatsız tüfek ve 1 gram uyuşturucu ele geçirildi. Toplamda 44 araç ve sürücüsüne trafik cezası uygulanırken, 7 adet motosiklet trafikten men edildi.

 

Huzur ve Güven İçin Devam Eden Uygulamalar


İl Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla bu tür denetimlere devam edeceklerini belirtti. Yapılan açıklamada, “Asayişe müessir olayların önlenmesi, suç ve suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik denetimlerimiz aralıksız sürecektir” ifadelerine yer verildi.

 

Vatandaşların Memnuniyeti


Şok uygulamaların kentteki huzur ve güven ortamına olumlu katkıda bulunduğunu belirten vatandaşlar, emniyet ekiplerine teşekkür etti. “Bu tür uygulamalar sayesinde kendimizi daha güvende hissediyoruz” diyen bir vatandaş, denetimlerin devam etmesini istedi.

AdminAdmin