Asayiş
Giriş Tarihi : 01-05-2024 08:42

Urfa Dahil Terör Operasyonu: 12 İlde DAEŞ'e Darbe

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamalarına göre, Türkiye'nin 12 ilinde DAEŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen "Bozdoğan-34" operasyonlarında 41 şüpheli gözaltına alındı.

Urfa Dahil Terör Operasyonu: 12 İlde DAEŞ'e Darbe

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda 12 ilde gerçekleştirilen "Bozdoğan-34" adlı operasyonun detaylarını paylaştı. Şanlıurfa, İstanbul, Bolu, Eskişehir, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Nevşehir, Sakarya, Gaziantep, Düzce ve Manisa'da düzenlenen operasyonlar, DAEŞ terör örgütüne büyük bir darbe vurdu.

Operasyonlarda, DAEŞ terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren toplam 41 şüpheli yakalandı. İstanbul'da en fazla şüphelinin yakalandığı şehir olurken, diğer illerde de örgüt üyelerine yönelik başarılı müdahaleler yapıldı. Yakalananlar arasında örgütün çeşitli kademelerinde aktif roller üstlenmiş kişiler de bulunuyor.

Operasyonlar sırasında ruhsatsız tabancalar, çok sayıda dijital materyal ve önemli miktarda döviz ile Türk Lirası ele geçirildi. Bu bulgular, örgütün finansal kaynaklarına ve iletişim ağlarına yönelik önemli bilgiler sağladı.
 

AdminAdmin