Asayiş
Giriş Tarihi : 30-05-2024 11:04

Urfa Dahil 17 İlde FETÖ'ye Yönelik Kıskaç-18 Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa dahil 17 ilde düzenlenen FETÖ'ye yönelik Kıskaç-18 operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Urfa Dahil 17 İlde FETÖ'ye Yönelik Kıskaç-18 Operasyonu

Şanlıurfa Dahil 17 İlde Son 4 Gün İçinde FETÖ’ye Düzenlenen Kıskaç-18 Operasyonlarında 90 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Yerlikaya, Şanlıurfa dahil 17 ilde son 4 gün içinde FETÖ'ye yönelik "Kıskaç-18" operasyonlarının düzenlendiğini söyledi. Operasyonlarda 90 şüphelinin yakalandığını kaydeden Yerlikaya, "FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek." bilgisini aktardı.

 

Operasyon Detayları Paylaşıldı

 

Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalara ilişkin şu ifadelere yer verdi:

 

"Yapılan çalışmalar sonucu, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da FETÖ'ye yönelik düzenlenen Kıskaç-18 operasyonlarında şüphelilerin örgütün sözde 'Emniyet Mahrem Yapılanması, Adliye Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adı geçen örgütün 'gaybubet evi' olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucu çok miktarda döviz ve Türk lirası ile çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."
 

AdminAdmin