Asayiş
Giriş Tarihi : 05-07-2024 10:57

Türkiye'nin En Tehlikeli Mahalleleri Belirlendi

Ülkenin çeşitli bölgelerindeki bazı mahalleler, yüksek suç oranları ve güvenlik sorunlarıyla dikkat çekiyor. Bu mahalleler, halk arasında "Türkiye'nin Teksas'ı" olarak anılıyor.

Türkiye'nin En Tehlikeli Mahalleleri Belirlendi

Ülkenin farklı bölgelerindeki bazı mahalleler, güvenlik sorunları ve suç istatistikleriyle adlarından sıkça söz ettiriyor. Günlük hayatın içinde yer alan bu mahalleler, yaşayanlar tarafından "Türkiye'nin Teksas'ı" olarak adlandırılıyor. Asayiş haberlerinde sıklıkla yer alarak dikkat çeken bu bölgeler, polis ekipleri için de sürekli bir mücadele alanı oluşturuyor. Geçmişten günümüze kadar uzanan verilere göre, Türkiye'nin en tehlikeli mahalleleri belirlendi. Peki, Şanlıurfa’dan mahalle var mı? İşte detaylar…

Gazetelerde ve haber bültenlerinde sıkça duyduğumuz suçların önemli bir kısmı, Türkiye'nin farklı bölgelerinde yer alan 'tehlikeli' mahallelerden kaynaklanıyor. Bölge sakinleri de bu durumun farkında ve bu mahalleleri adeta Türkiye'nin Teksas'ı olarak nitelendiriyorlar. Peki, bu mahalleler hangileri?

Haber bültenlerinde hep gördüğümüz suçların önemli kısmı işte böyle yerlerden çıkıyor. Sakın ola ki buralara uğramak zorunda kalmayın. İşte il il Türkiye’nin en tehlikeli mahalleleri…

 

ŞANLIURFA’DAN MAHALLE VAR MI?

 

Listede Şanlıurfa'dan herhangi bir mahalle yer almıyor. Fakat Şanlıurfa'da da madde kullanımı ile bilinen Mance Mahallesi ve kavgalarıyla gündeme gelen Sancaktar (Sinekli) Mahallesi dikkat çeken diğer tehlikeli bölgeler arasında.

İşte o mahalleler ve bulunduğu şehirler

 1. Çinçin (Ankara)
 2. Yüreğir (Adana)
 3. Çilek Mahallesi (Mersin)
 4. Kadifekale (İzmir)
 5. Sarıgöl Mahallesi (İstanbul)
 6. Dolapdere (İstanbul)
 7. Çömlekçi (Trabzon)
 8. Tarlabaşı (İstanbul)
 9. Muhacir Pazarı (Konya)
 10. Bağcılar (İstanbul)
 11. Doğanlar Mahallesi (Konya)
 12. Faroz (Trabzon)
 13. Kuştepe (İstanbul)
 14. Kuyubaşı (Eskişehir)
 15. Hacıhüsrev (İstanbul)
 16. Hacıbekir Mahallesi (Van)
 17. Tepecik (İzmir)
 18. Gazi Mahallesi (İstanbul)
 19. Sutaşı / Samandağ (Hatay)


Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan ve adları güvenlik sorunları ile anılan bu mahalleler, halk arasında 'tehlikeli' olarak nitelendiriliyor.

AdminAdmin