Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-05-2024 09:45   Güncelleme : 23-05-2024 09:50

Türkiye'de İflas Rekoru Kıran Şehirler

Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntılar, iflas kararlarını peş peşe getiriyor. Ülkenin dört bir yanında farklı ölçeklerdeki işletmeler mali zorluklarla karşı karşıya kalarak konkordato ilan ediyor. İşte iflas rekoru kıran şehirler...

Türkiye'de İflas Rekoru Kıran Şehirler

Ekonomik sıkıntılar, Türkiye'de iflas kararlarını peş peşe getiriyor. Son verilere göre, ülkenin dört bir yanında farklı ölçeklerdeki işletmeler mali zorluklarla karşı karşıya kalarak konkordato ilan ediyor. Türkiye'nin bazı şehirleri ise iflas rekorları kırmaya devam ediyor.

 

PANDEMİ SONRASI EKONOMİK KRİZ

 

Karar’da yer alan habere göre, pandemi sürecinin ardından bocalayan devletler büyük bir krizin eşiğine sürükleniyor. Türkiye'de yaşanan ekonomik krizler sık sık gündeme gelirken iflas haberleri de çok geçmeden ardı arkasına geliyor. Ülkenin dört bir yanında farklı ölçeklerdeki işletmeler mali zorluklarla karşı karşıya kalırken konkordato ilan ediyor.

 

TEMEL SEKTÖRLERDE İFLAS DALGASI

 

Sanayi, turizm, tarım gibi temel sektörlerden gelen bu haberler toplumda büyük bir endişeyi de beraberinde getiriyor. Son dönemde en çok iflas kararı açıklayan 5 şehir belli oldu. İşte iflas rekoru kıran şehirler…

 

İFLAS REKORU KIRAN ŞEHİRLER

 

1. İŞGÜCÜNÜN MERKEZİ İSTANBUL

 

Türkiye'nin en büyük ticaret ve iş merkezi olan İstanbul, iflas rekoru kıran şehirler arasında ilk sırada yer alıyor. Sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren birçok büyük ölçekli firma mali zorluklarla karşılaştı.

 

2. SANAYİNİN KALBİ BURSA

 

Sanayi üretiminin merkezi olan Bursa, iflas kararlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle otomotiv ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren birçok firma konkordato ilan etti.

 

3. TİCARET MERKEZİ İZMİR

 

İzmir, ticaret ve turizm sektörlerindeki işletmelerin iflas kararlarıyla öne çıkıyor. Pandemi sonrası toparlanma sürecinde zorlanan birçok işletme mali zorluklarla karşı karşıya kaldı.

 

4. SANAYİ ŞEHRİ KOCAELİ

 

Kocaeli, sanayi üretiminin yoğun olduğu bir şehir olarak iflas rekorları listesinde yer alıyor. Özellikle kimya ve metal sektörlerinde faaliyet gösteren birçok işletme konkordato ilan etti.

 

5. TARIM ŞEHRİ KONYA

 

Tarım sektöründe faaliyet gösteren birçok işletmenin iflas kararlarıyla gündeme gelen Konya, ekonomik zorlukların etkisini en çok hisseden şehirler arasında bulunuyor.

AdminAdmin