Genel
Giriş Tarihi : 01-07-2024 21:33   Güncelleme : 01-07-2024 21:47

Türkiye, Suriye Sınır Kapılarını Kapattı

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde bulunan tüm sınır kapılarını ikinci bir emre kadar kapattı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgeye zırhlı araçlarla asker sevkiyatı yaptığı ve sınırdaki önlemleri artırdığı iddia ediliyor.

Türkiye, Suriye Sınır Kapılarını Kapattı

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde bulunan tüm sınır kapılarını ikinci bir emre kadar kapattığı bildiriliyor. Bu karar, Suriye'nin kuzeyinde artan güvenlik sorunları ve provokasyonlar nedeniyle alındı.

 

Bölgedeki Askeri Hareketlilik


Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgeye zırhlı araçlarla asker sevkiyatı yaptığı ve sınırdaki önlemleri artırdığı iddia ediliyor. Askeri hareketliliğin, bölgede güvenliği sağlama amacı taşıdığı belirtiliyor.

Fırat Kalkanı Harekatı ve Provokasyonlar


Türkiye'nin terör koridoru oluşmaması amacıyla düzenlediği Fırat Kalkanı Harekat bölgesindeki El Bab ve Azez kentlerinde provokatörler sokağa çıktı. Türkiye'ye ait birçok aracın bölgeye girmesini engellemek amacıyla El Rai kavşağında toplanan kalabalık, bir Türk tırını taşlayarak tepkilerini gösterdi.

 

PTT Binalarının Yağmalanması


Provokatörlerin harekat bölgesindeki 2 PTT binasını yağmalaması üzerine, Türkiye sınır kapılarını kapatma kararı aldı. Yaşanan olaylar sonrası itidal çağrıları yapılırken, bölgedeki güvenlik önlemleri artırıldı.

 

Türkiye'nin Kararı ve Güvenlik Önlemleri


Yaşananlara ilişkin itidal çağrıları yapılırken, Türkiye'nin Suriye’nin kuzeyinde bulunan sınır kapılarını ikinci bir emre kadar kapattığı bildiriliyor. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgeye zırhlı araçlarla asker sevkiyatı yaptığı ve sınırdaki önlemleri artırdığı iddia ediliyor.

AdminAdmin