Genel
Giriş Tarihi : 05-07-2024 10:38   Güncelleme : 05-07-2024 10:54

Süleymaniye Milletevi İle 385 Kadın Meslek Öğrendi

Haliliye Belediyesi bünyesindeki Süleymaniye Milletevi’nde el sanatları, dikiş nakış ve kuaför kurslarına katılan 385 kadın kursiyer, meslek öğrenmeye devam ediyor.

Süleymaniye Milletevi İle 385 Kadın Meslek Öğrendi

Haliliye Belediyesi bünyesindeki Süleymaniye Milletevi'nde düzenlenen el sanatları, dikiş nakış ve kuaför kurslarına katılan kadınlar, meslek öğrenmeye devam ediyor. Bölgede yaşayan kadınların yoğun ilgi gösterdiği Milletevi'nden faydalanan 385 kursiyer, el emeklerini eserlere dönüştürüyor.

Kursiyer Kadınlar Meslek Öğreniyor

 

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda, kadınların hayatın her alanında desteklenmesi amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Milletevleri ile faaliyetler sürdürülüyor. Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Sırrın Milletevleri’nde açılan meslek edindirme ve hobi kursları, kadınların sosyal ve kültürel yaşamlarına önemli katkılar sağlıyor.

 

Teorik ve Uygulamalı Eğitim

 

Süleymaniye Milletevi'nde devam eden el sanatları, dikiş nakış ve kuaför kurslarına kayıt yaptıran kursiyer kadınlara, usta öğreticiler tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitim veriliyor. Kadınlar, aldıkları bu eğitimlerle meslek öğrenirken, kurslara çocuklarıyla katılan anneler ise çocuklarını kreşe bırakmanın rahatlığını yaşıyor. Anneler kurslardan aldıkları eğitimlerle meslek öğrenirken, çocukları da akranlarıyla eğitici ve eğlenceli zaman geçiriyor.

Kursiyerlerden Teşekkür

 

Meslek öğrenip, aile ekonomilerine katkı sağlama fırsatı bulan kursiyerler, sağlanan imkanlardan ötürü Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkür ediyor. Kursiyerler, bu kurslar sayesinde hem kişisel gelişimlerini sağladıklarını hem de aile bütçelerine katkıda bulunduklarını ifade etti.

Sertifika Töreni

 

2024 yılının ilk yarısında Süleymaniye Milletevi'nde düzenlenen el sanatları, dikiş nakış ve kuaför kurslarından faydalanan 385 kursiyere, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verildi. Kursiyerler, sertifikalarını alarak öğrendikleri meslekleri belgeledi ve geleceğe yönelik umutlarını artırdı.

AdminAdmin