Asayiş
Giriş Tarihi : 27-05-2024 20:05

Son 20 Günde Birecik'te Uyuşturucuya Büyük Darbe

Birecik Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından son 20 günde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarının bilançosunu açıkladı. 38 şahsa işlem yapıldı, 5 kişi tutuklandı ve çeşitli uyuşturucu maddeler ile silahlar ele geçirildi.

Son 20 Günde Birecik'te Uyuşturucuya Büyük Darbe

Birecik’te İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından son 20 günde uyuşturucuya yönelik yapılan çalışmaların bilançosu açıklandı.

Birecik Kaymakamlığı, ilçede son 20 günde uyuşturucuya yönelik yapılan çalışmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Bu süre zarfında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen denetim ve operasyonlar kapsamında 38 şahsa işlem yapıldı. 5 kişi ise uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yapılan denetimlerde çok sayıda uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi.

Denetimler sırasında 7 kilo 458 gram esrar, 12.9 gram skunk, 21 gram bonzai, 55 gram metamfetamin, 14 tabanca, 328 mermi, 7 adet şarjör, 3 tüfek, 319 fişek ve 2 adet şarjör yakalandı. Ayrıca, 175 adet kaçak sigara ile 3 kaçak telefona el konuldu.

Uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı suçlarından aranan şahıslara yönelik çalışmalarda 16 şahıs yakalandı.

20 günlük süreçte ilçe genelinde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı suçlarından aranan şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda 16 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi.

AdminAdmin