Genel
Giriş Tarihi : 21-05-2024 16:08

SOLOTÜRK, Şanlıurfa Gösteri Yapacak

Türk Hava Kuvvetleri'nin gururu SOLOTÜRK, Türkiye Kültür Yolu Festivali Şanlıurfa Buluşması kapsamında 26 Mayıs Pazar günü Şanlıurfa’da gösteri yapacak.

SOLOTÜRK, Şanlıurfa Gösteri Yapacak

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde yaptığı gösterilerle hayranlık uyandıran Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK, Şanlıurfa’ya geliyor. SOLOTÜRK’ün Şanlıurfa buluşması öncesi son hazırlıkları ele alan Vali Hasan Şıldak, ilgili kurum amirleri ve yerel yönetim temsilcileri ile bir araya gelerek çalışmaları değerlendirdi.

Vali Şıldak Davet Çağrısını Yineledi
Toplantının ardından bir değerlendirme yaparak Şanlıurfa’nın kültürel zenginliklerinin en güzel haliyle yansıtılacağı Türkiye Kültür Yolu Festivali çağrısını yineleyen Vali Şıldak, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız organizasyonunda gerçekleştirilecek festivalimizin tüm hazırlık aşamalarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede SOLOTÜRK’ün de vatandaşlarımızla buluşması apayrı bir güzellik. Coğrafyamızdaki toprak üstündeki bu kültürel zenginliğin havadaki gururumuz ile buluşması gerek yurt içi gerekse yurt dışından ilimize gelecek misafirlerimiz için tarihi anlarla hafızalarda yer edecektir. Cumartesi günü başlayacak festivalimiz için bizler yine tüm hazırlıkları detayları ile ele almaya devam edeceğiz” dedi.
 

AdminAdmin