Asayiş
Giriş Tarihi : 06-06-2024 15:51

Siverek’te Silah ve Mühimmat Operasyonu

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından Siverek ilçesinde ruhsatsız silah ticareti yaptığı tespit edilen Y.K. isimli şahıs, yapılan operasyonla yakalandı. Şüphelinin ikametinde yapılan aramada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Siverek’te Silah ve Mühimmat Operasyonu

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı tarafından "Silah ve Mühimmat Kaçakçılığına Karşı" icra edilen faaliyetler kapsamında, Siverek ilçesinde ruhsatsız silah ticareti yaptığı tespit edilen Y.K. isimli şahsın yakalanmasına yönelik bir operasyon gerçekleştirildi. 5 Haziran 2024 tarihinde Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı ve Siverek JASAT ekipleri tarafından şüpheli Y.K.'nin ikametinde yapılan aramada, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Operasyonda ele geçirilenler arasında bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi adet ruhsatsız tabanca, beş adet ruhsatsız av tüfeği, on iki adet Kaleşnikof şarjörü, sekiz adet tabanca şarjörü, iki adet keskin nişancı dürbünü, bir adet tamburalı şarjör, 379 adet piyade tüfeği fişeği, 23 adet tabanca fişeği, üç adet tüfek kabzesi ve bir adet uzun namlulu silaha ait çatal ayak bulunuyor.

Operasyonun ardından Y.K. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bu başarılı operasyon, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı'nın silah ve mühimmat kaçakçılığına karşı yürüttüğü çalışmaların bir parçası olarak değerlendiriliyor.
 

AdminAdmin