Asayiş
Giriş Tarihi : 31-05-2024 14:12

Siverek’te Çiftçiler Elektrik Kesintileri Nedeniyle Eylem Yaptı

Siverek ilçesinde kırsal mahallelerde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olan çiftçiler, traktörleri ile yolları kapatarak eylem yaptı. Çiftçiler, arazilerini sulayamadıklarını belirterek yetkililerden çözüm bekliyor.

Siverek’te Çiftçiler Elektrik Kesintileri Nedeniyle Eylem Yaptı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kırsal mahallerde elektrik kesintileri yaşandığını iddia eden çiftçiler, Şanlıurfa-Siverek kara yolunda eylem yaptı.

Olay, Siverek'in Güney Mahallesinde yaşandı. Elektrik kesintilerinden dolayı arazilerini sulayamadıklarını ve mağdur olduklarını belirten çok sayıda çiftçi, traktörleriyle enerji şirketinin önünde toplandı. Şirket yetkilileriyle görüşmek isteyen çiftçiler, yanıt alamayınca yolları araç trafiğine kapattı.

Traktörlerle Yol Kapattılar

Sorunun çözümü için yetkililerden adım bekleyen çiftçiler, daha sonra Şanlıurfa-Siverek kara yoluna geçerek oturma eylemi yaptı. Olay yerine gelen polis ekipleri, çiftçileri dağılmaları için uyardı. Bu durum, kısa süreli bir arbedeye yol açtı.

Çiftçiler, elektrik kesintilerinin tarım faaliyetlerini olumsuz etkilediğini belirterek, yetkililerin bir an önce çözüm üretmesini talep etti. Eylem sırasında çiftçiler, traktörlerini yola park ederek trafiği durdurdu ve bu durum bölgedeki ulaşımı aksattı.
 

AdminAdmin