Asayiş
Giriş Tarihi : 15-06-2024 10:37

Şanlıurfa'ya Göç Dalgası

Kurban Bayramı tatili nedeniyle batı illerinden Şanlıurfa'ya her gün binlerce kişi akın ediyor. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, bayram süresince trafik kazalarını önlemek ve yol güvenliğini artırmak amacıyla otogarlarda ve şehirler arası otobüslerde kapsamlı denetimlere başladı.

Şanlıurfa'ya Göç Dalgası

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla batı illerinden Şanlıurfa'ya yoğun bir göç dalgası yaşanıyor. Dokuz günlük tatili memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, otobüs firmalarının ek seferleri ile Şanlıurfa'ya akın ediyor. Bu yoğunluk, Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde her gün binlerce kişinin Kurban Bayramı'nı geçirmek için gelmesiyle daha da artıyor.

Bayram öncesi artan bu yoğunluk, bayram sonrası da devam edecek ve otobüs firmaları gidişler için ek seferler düzenleyecek. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri, vatandaşların güvenli bir bayram yolculuğu yapabilmeleri için önlemlerini artırıyor. Bayram süresince yoğunlaşan trafik hareketliliği göz önünde bulundurularak, özellikle iller arası seyahat eden sürücüler ve yolcular için denetimler sıkılaştırıldı.

Emniyet yetkilileri, sürücülerden trafik kurallarına uymalarını, dikkatli ve tedbirli sürüş yapmalarını, aşırı hız yapmaktan ve yorgun halde araç kullanmaktan kaçınmalarını istiyor.

AdminAdmin