Sağlık
Giriş Tarihi : 02-05-2024 22:02

Şanlıurfa'ya 76 Hekim Atandı

Şanlıurfa il Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, 116. dönem devlet hizmet kurası sonuçlarına göre aralarında Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları gibi yan dallarında bulunan 76 uzman hekimin ilimiz hastanelerine atandığını açıkladı.

Şanlıurfa'ya 76 Hekim Atandı

Şanlıurfa il Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Şanlıurfa'nın büyük bir şehir olduğunu ve sağlık hizmetlerinin yoğun olduğu bir şehir olduğunu belirterek, eksik olan branşları Sağlık Bakanlığına ilettiklerini ifade etti. Doç. Dr. Solmaz, bugün açıklanan Sağlık Bakanlığının 116. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda 76 hekimin ilimizde görev alacağını söyledi. Atanan hekimler arasında birçok bölgede ve birçok ilde bulunmayan özellikli branşlarda uzmanların olduğunu vurguladı.

Doç. Dr. Abdullah Solmaz, atamalardan dolayı Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca başta olmak üzere Sağlık Bakanlığının her kademesine teşekkürlerini iletti. Yeni göreve başlayacak hekimlere başarılar dileyen Solmaz, ilimize ve hastanelerimize hayırlı olmasını temenni etti.

AdminAdmin