Asayiş
Giriş Tarihi : 22-06-2024 11:06

Şanlıurfa'da Yüzlerce Sürücüye Ceza

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube ekipleri, Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen trafik denetimlerinde kuralları ihlal eden 429 sürücüye ceza uyguladı ve 82 aracı trafikten men etti.

Şanlıurfa'da Yüzlerce Sürücüye Ceza

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube ekipleri, Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında il ve ilçelerdeki ana arterlerde geniş kapsamlı trafik denetimleri gerçekleştirdi. Trafik denetimlerinde, kırmızı ışık, emniyet kemeri, yasak parklanma, hız, dinlenme, cep telefonu kullanma, uykusuzluk, tehlikeli şerit değiştirme ve güvenli seyahat gibi konulara dikkat edildi.

Denetimler sonucunda toplam 4 bin 335 araç kontrol edildi. Bu kontrollerde, trafik kurallarını ihlal ettiği belirlenen 429 araç ve sürücüsüne idari para cezası uygulandı. Ayrıca, çeşitli nedenlerle 82 araç trafikten men edildi.

Denetimler sırasında meydana gelen 8 yaralamalı trafik kazasında 9 kişi yaralandı. İl Emniyet Müdürlüğü, bayram süresince trafik denetimlerinin aralıksız olarak süreceğini ve sürücülerin trafik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlattı.

AdminAdmin