Asayiş
Giriş Tarihi : 07-07-2024 12:41

Şanlıurfa'da Şok Uygulama: 15 Bin Kişi Kontrol Edildi

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla yapılan şok uygulamada 15 bin kişi kontrol edildi, 12 aranan şahıs yakalandı.

Şanlıurfa'da Şok Uygulama: 15 Bin Kişi Kontrol Edildi

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, huzur ve güven ortamının sağlanması, suç ve suçluların bertaraf edilmesi amacıyla geniş çaplı şok uygulamalar gerçekleştirdi. Bu operasyonlar kapsamında, emniyet ekipleri 15 bin 198 şahıs, 2 bin 300 araç ve 202 motosiklet kontrol etti.

 

Yakalanan Şahıslar ve Ele Geçirilen Maddeler


Denetimler sonucunda 12 aranan şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca yapılan uygulamalarda 5,38 gr esrar, 1.46 gr metamfetamin, 0,38 gr kannabinoid uyuşturucu maddesi, 3 ruhsatsız tüfek, 2 kurusıkı tabanca, 1 pompalı tüfek ve 1 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

 

Trafik Denetimleri


Operasyonlar sırasında 16 araç ve sürücüsüne cezai işlem uygulandı ve 5 araç trafikten men edildi. Bu denetimlerle, trafikte güvenliğin artırılması hedeflendi.

 

Emniyetin Kararlılığı


Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, suçlulara karşı kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğini ve huzurlu bir ortam için çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi. Emniyet yetkilileri, vatandaşların güvenliği için bu tür uygulamaların devam edeceğini vurguladı.
 

AdminAdmin