Genel
Giriş Tarihi : 04-06-2024 11:39

Şanlıurfa'da Milyonlarca Liralık Vurgun!

Şanlıurfa’nın en kapsamlı hastanesinin Anjiyografi Ünitesinde, personel, tekniker ve hekimlerden oluşan bir grubun büyük bir yolsuzluğa karıştığı ortaya çıktı.

Şanlıurfa'da Milyonlarca Liralık Vurgun!

Şanlıurfa’nın en kapsamlı hastanesinin Anjiyografi Ünitesinde yaşanan büyük bir yolsuzluk skandalı, hastane içinden yapılan bir ihbar sonucunda ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen gizli soruşturma, yolsuzluğun boyutunun beklenenden çok daha büyük olduğunu gösterdi.

 

İl Sağlık Müdürlüğü Soruşturmayı Derinleştirdi


Soruşturma kapsamında, Anjiyografi Ünitesine giren her hastaya kullanılmayan ve değeri hasta başına en az 100.000₺yi bulan malzemelerin fatura edildiği ortaya çıktı. Bu malzemeler daha sonra depodan çalınarak özel hastanelere ve yurtdışına satıldı.

 

Gece Baskınında Milyonlarca Liralık Malzeme Bulundu


Gece vakti hastaneye yapılan baskında, gizli depolarda saklanan milyonlarca liralık malzemenin depo kayıtlarında yer almadığı tespit edildi. Bu malzemeler, olayla ilgisi olmayan 30’a yakın doktorun hastalarının üzerine fatura edilmişti. Bu doktorlar bireysel olarak suç duyurularında bulundu.

 

Başhekim Yardımcısı Görevden Alındı, Ardından Göreve İade Edildi


Başhekim Yardımcısı ve Kardiyoloji Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Ö.F.Ç. görevden alındı fakat bazı siyasilerin araya girmesiyle bu karar iptal edildi. Başhekim Dr. E.S.Ş.’nın ise yolsuzluğu kapatmak için İl Sağlık Müdürlüğü’ne baskı yaptığı ve dosyanın kapatılmasını istediği iddia edildi.

 

Mobbing İddiaları ve Soruşturmanın Kapatılma Çabaları


Başhekim, yolsuzluğa karşı çıkan hekim ve personele mobbing uygulamakla suçlandı. Bu kişilerin görev yerleri değiştirildi. Şu anda siyasiler, soruşturmanın kapatılması ve şüphelilerin takipsizlik alması için çalışıyor. Hastane hekimleri, bu zihniyetin yönetime devam etmesi halinde hastaneden ayrılacaklarını belirtti.

Hekim ve Personelden Adalet Talebi


Hastanede çalışan hekim ve personeller, soruşturmanın baskıya uğramadan devam ettirilmesini, Başhekim’in mobbinglerinin sona ermesini ve yolsuzluğa karışan kişilerin cezalandırılmasını talep etti.


(Serkan Tanyıldızı ÖZEL HABER)

AdminAdmin