Asayiş
Giriş Tarihi : 26-06-2024 10:03

Şanlıurfa’da Huzur Uygulamasında 17 Şüpheli Yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen huzur uygulamasında 15 bin 415 şahıs, 3 bin 119 araç, 221 motosiklet ve 19 umuma açık alan incelendi. Haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 17 şüpheli yakalandı.

Şanlıurfa’da Huzur Uygulamasında 17 Şüpheli Yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde huzur ve güven ortamının sağlanması, asayiş olaylarının önlenmesi, suç ve suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik geniş kapsamlı bir huzur uygulaması gerçekleştirdi.

 

İncelenen Şahıs ve Araç Sayısı


Uygulama kapsamında, kent genelinde farklı noktalarda yapılan denetimlerde 15 bin 415 şahıs, 3 bin 119 araç, 221 motosiklet ve 19 umuma açık alan incelendi. Bu incelemeler sırasında ekipler, Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaparak haklarında arama kararı bulunan şahısları tespit etti.

 

Arama Kararı Bulunan 17 Şüpheli Yakalandı


Yapılan GBT sorgulamalarında, haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 17 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Bu şahıslar, gerekli işlemler için emniyet müdürlüğüne götürüldü.

 

Ele Geçirilen Silah ve Trafik Cezaları


Uygulama sırasında 1 kuru sıkı tabanca ele geçirilirken, trafik kurallarına uymayan 31 araca da ceza uygulandı. Emniyet ekipleri, huzur ve güven ortamının devamlılığı için benzer denetimlerin aralıksız süreceğini belirtti.
 

AdminAdmin