Asayiş
Giriş Tarihi : 08-07-2024 14:18

Şanlıurfa'da Dev Operasyon: 36 Tutuklama

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bir hafta içinde gerçekleştirdiği "kökünü kurutma" operasyonunda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Şanlıurfa'da Dev Operasyon: 36 Tutuklama

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, hem kırsal hem de merkezde "torbacı" olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik operasyonları devam ediyor. Son bir hafta içinde gerçekleştirilen "kökünü kurutma" operasyonlarının bilançosu açıklandı.

Operasyonlarda toplamda 79 kilo 954 gram sentetik uyuşturucu (skunk), 1 kilo 512 gram esrar, 20 kilo 204 gram metamfetamin, 457 gram bonzai, 209 gram eroin ve 565 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan 73 şüpheliden 36'sı sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 37 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı, uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlarını sürdüreceğini belirtti. Yapılan açıklamada, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması adına bu tür operasyonların devam edeceği vurgulandı.
 

AdminAdmin