Asayiş
Giriş Tarihi : 02-06-2024 14:37

Şanlıurfa’da 502 Terör Örgütü Mensubu Yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından son 10 ayda terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 502 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu yakalandı.

Şanlıurfa’da 502 Terör Örgütü Mensubu Yakalandı

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından terörle mücadelede kararlı çalışmalar sürdürülüyor. Son 10 ayda ildeki huzur ve güvenliği sağlamak için terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 502 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu yakalandı.

 

PKK/KCK Operasyonları

 

PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik 167 operasyon düzenlenmiş, 299 şahıs yakalanmıştır. Bu operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda örgüte ait çok sayıda silah, mühimmat ve doküman ele geçirilmiştir.

 

DEAŞ Operasyonları

 

DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik 100 operasyon düzenlenmiş, 170 şahıs yakalanmıştır. Bu operasyonlarda örgüte ait çeşitli malzemeler ele geçirilmiş ve örgüt üyeleri adli makamlara sevk edilmiştir.

 

FETÖ Operasyonları

 

FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik 21 operasyon düzenlenmiş, 23 şahıs yakalanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda örgütün finans kaynaklarına da darbe vurulmuştur.

 

Terörizmin Finansmanı İle Mücadele

 

Terörizmin finansmanı ile mücadele kapsamında DEAŞ terör örgütüne yönelik 6 operasyon düzenlenmiş, 10 şahıs yakalanmıştır. Bu operasyonlarda örgütün finans kaynaklarına yönelik önemli darbeler indirilmiştir.

AdminAdmin