Asayiş
Giriş Tarihi : 30-04-2024 15:08   Güncelleme : 30-04-2024 15:10

Şanlıurfa Merkezli 5 İlde Terör Örgütüne Büyük Operasyon

Şanlıurfa başta olmak üzere Hatay, Mersin, İstanbul ve Bursa'da PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa Merkezli 5 İlde Terör Örgütüne Büyük Operasyon

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik geniş çaplı bir operasyon başlattı. Operasyon, örgüt üyelerinin yakalanması ve örgütsel faaliyetlerin tespiti amacıyla Şanlıurfa, Hatay, Mersin, İstanbul ve Bursa'da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Operasyonda, terör örgütü adına örgütsel faaliyetler yürüten, silah ve mühimmat sağlayan ve kuryelik yapan 13 şüpheli gözaltına alındı. Aralarında 11 Suriye uyruklunun da bulunduğu şüphelilerin yakalanması için yapılan planlı çalışma sonuç verdi. Diğer iki şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Yapılan aramalarda 2 uzun namlulu silah, 1 mavzer, 1 tabanca, 1 av tüfeği, 271 fişek, 3 uzun namlulu silah şarjörü, 1 tabanca şarjörü, 1 el telsizi ve 30 dijital materyal ele geçirildi. Bu materyallerin terör örgütünün faaliyetlerinde kullanıldığı değerlendiriliyor.
 

AdminAdmin