Asayiş
Giriş Tarihi : 03-07-2024 17:42

MSB, Barış Pınarı Bölgesinde 5 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Milli Savunma Bakanlığı, Şanlıurfa sınırındaki Barış Pınarı bölgesinde saldırı hazırlığında olan 5 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB, Barış Pınarı Bölgesinde 5 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa sınırında yer alan Barış Pınarı bölgesinde, saldırı hazırlığındaki 5 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlarına kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

 

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin Operasyonları

 

MSB’nin açıklamasında, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG'li teröristlere karşı operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Barış Pınarı bölgesinde saldırı hazırlığı yapan 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi." ifadeleri kullanıldı. Bu operasyonlar, terörist unsurların Türkiye sınırlarına yönelik tehditlerini bertaraf etmeyi hedefliyor.

 

Güvenlik ve Barışın Sağlanması

 

Operasyonlar, bölgedeki güvenliği ve barışı sağlama amacı taşırken, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelesindeki kararlılığı bir kez daha vurgulandı. Sınır güvenliğini tehdit eden her türlü terörist faaliyet, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından anında ve etkili bir şekilde cevaplandırılıyor.

 

Bölgedeki Son Durum

 

Barış Pınarı Harekatı'nın devam ettiği bölgede, güvenlik güçleri terörist unsurlara karşı operasyonlarını sürdürüyor. Milli Savunma Bakanlığı, bu tür operasyonların devam edeceğini ve terörle mücadelede asla taviz verilmeyeceğini belirtti.
 

AdminAdmin