Genel
Giriş Tarihi : 06-07-2024 15:29

Mehmet Aksoy: "25 Milyon Balık Üretimi Yapacağız"

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde hasar gören Şanlıurfa Bozova Balık Üretim İdari Binası, onarım çalışmalarının ardından yeniden hizmete açıldı.

Mehmet Aksoy:

Asrın felaketi olarak anılan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde 11 ilde büyük yıkım meydana geldi. Depremde hasar gören yerlerden biri de Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı Bozova Su Ürünleri İdari Binası oldu. Hasar gören 2 katlı bina, onarım çalışmalarının ardından tekrar hizmete açıldı.

 

Açılış Töreni
 

Açılışa Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, şube müdürleri ve personel katıldı. 800 m2 ve 2 katlı olan Bozova Balık Üretim Tesisi Hizmet Binası'nda 6 personel odası, 2 depo, 1 idare odası, 1 çay ocağı, gece çalışan personel için 2 yataklı yatakhane, 1 mescit ve sunumlar için toplantı salonu bulunuyor.

 

Aksoy: '25 Milyon Balık Üretimi Yapılacak'


Açılışta konuşan Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, “Bu yıl Bozova Balık Üretim Tesisinde, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve İl Müdürlüğümüzün paydaş olduğu Su Kaynaklarının Balıklandırılması projesi kapsamında 15 milyon sazan (Cyprinus carpio) ve 10 milyon şabut (Arabibarbus grypus) yavrusu üretimi hedeflenmektedir.” dedi.

 

Tesisin Yeniden Açılması


Onarılan Bozova Balık Üretim Tesisi, modern ve fonksiyonel yapısıyla hizmet vermeye başladı. Deprem sonrası yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla tesis, daha verimli bir şekilde hizmet sunacak.

 

Personel İçin Modern İmkanlar


Tesis, çalışan personel için modern imkanlar sunuyor. Gece çalışan personel için hazırlanan yatakhane, mescit ve sunumlar için toplantı salonu, personelin daha rahat ve verimli çalışmasını sağlayacak.

AdminAdmin