Genel
Giriş Tarihi : 21-05-2024 11:20

Meclis Gündeminde Fahiş Fiyat ve Stokçuluğa Yeni Cezalar

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek olan yeni düzenleme, fahiş fiyat artışı ve stokçuluğa yönelik cezaları artırıyor. Fahiş fiyat cezası 1 milyon liraya, stokçuluk cezası ise 12 milyon liraya yükseltiliyor.

Meclis Gündeminde Fahiş Fiyat ve Stokçuluğa Yeni Cezalar

Meclis gündeminde önemli bir düzenleme bulunuyor. Fahiş fiyat ve stokçuluğa yeni cezalar getiren bu düzenleme, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek. NTV'deki habere göre, 23 maddelik düzenleme, fahiş fiyat artışı cezasının 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezasının 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükselmesini öngörüyor.

 

Stokçuluk Yapana 6 Gün Kapatma Cezası

 

Ayrıca, en az 3 defa stokçuluk yapanlara 6 gün iş yeri kapatma cezası da verilebilecek. Bu düzenleme, stokçuluğun önlenmesi ve tüketicinin korunması amacıyla getiriliyor.

 

Pazarcılara Doğrudan Tahsis

 

Teklif, kapalı pazar yerlerinde tezgahların aracılar yoluyla kiralanmasını yasaklıyor. Tezgahlar, pazarcılara doğrudan tahsis edilecek. Bu düzenleme, pazarcıların işlerini daha adil ve doğrudan yapabilmelerini sağlamayı hedefliyor. Kanun teklifinin önümüzdeki hafta Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

 

Grup Toplantıları Yapılacak


Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'nın kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşmelerine ise TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda başlanacak. Salı ve çarşamba günleri de Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

AdminAdmin