Yurt
Giriş Tarihi : 10-05-2024 20:15

Kahraman İddiaları Paylaştığı Fotoğrafla Yalanladı 

Ceylanpınar Belediyesi'nin girişindeki tabeladan T.C. ibaresinin çıkarıldığı iddialarına Belediye Eşbaşkanı Uğur Kahraman'dan yalanlama geldi.

Kahraman İddiaları Paylaştığı Fotoğrafla Yalanladı 

Ceylanpınar Belediye binasının girişinde bulunan tabeladan T.C. ibaresinin çıkarıldığı iddialarına Belediye Eşbaşkanı Uğur Kahraman'dan açıklama geldi. Kahraman, konuyla ilgili sosyal medya ve haberlerde yer alan iddiaları yalanlayarak belediye binasının fotoğrafını paylaştı ve şunları söyledi:

"Algı yaratmaya çalışarak hiçbir yere varamazsınız. Bizler Ceylanpınar Belediyesi tabelasından T.C. yazısını kaldırdığımıza yönelik bir algı yaratma telaşına girmişti. Oysaki bizleri ayrıştırmak ile suçlayan bu zihniyetlerin aksine bizlerin birleştirme niyetinde olduğumuzu hiçbir zaman anlamayacaklardır. Bizler bir dilde yazılan tabelayı bu bölgede yaşayan bütün halkların belediyesi olacağız mesajıyla üç dilde yazarak değiştirdik. T.C. Yazısını kaldırdığımız iddiası ise, algı yaratarak ayrıştırılmak istenen art niyetten başka bir amaç gütmemektedir. Çünkü fotoğrafta görüldüğü gibi belediyemizin tepesinde T.C. yazısı hala yerinde durmaktadır. Bizim T.C yazısı ile hiçbir sorunumuz olmadığı gibi, bizler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukukun üstünlüğüne inandığımızdan bu ülkeyi bize karşı algı yaratmak isteyenlerden daha çok seviyor ve kolluyoruz. Bu anlayış ile bu belediye bu bölgede yaşayan bütün halkların belediyesi olduğunu tekrar vurguluyor ve diyoruz ki; Ceylanpınar Belediyesi, Şaredariya Serêkaniyê, بلدية رأس العين halkların belediyesidir. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."

Kahraman'ın yaptığı açıklama sonrasında, belediye tabelasındaki T.C. ibaresinin kaldırıldığı iddiaları yalanlanmış oldu.


 

AdminAdmin