Sağlık
Giriş Tarihi : 03-05-2024 11:39

HRÜ Hastanesi Bölgede Umudu Olmaya Devam Ediyor

Şanlıurfa'da bulunan ve bölgede kamu hastaneleri arasında ilk açılan merkez olma özelliği taşıyan Harran Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, 2016 yılından bu yana hizmet vererek yüzlerce ailenin çocuk sahibi olmasına vesile oldu.

HRÜ Hastanesi Bölgede Umudu Olmaya Devam Ediyor

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, bölgede çocuk sahibi olmak isteyen ailelerin umudu olmaya devam ediyor. Merkez, 2016 yılından bu yana hizmet veriyor ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhammet Erdal Sak liderliğinde yüzlerce ailenin çocuk sahibi olmasını sağladı.

Prof. Dr. Sak, merkezin hizmetleri hakkında şunları söyledi: "Harran Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, 2016 yılından itibaren bölgenin eksikliğini çektiği bir hizmet olan kamuda Tüp Bebek Tedavisi'ni sunmaktadır. Şanlıurfa ilinde kamu hastaneleri içerisinde yer alan tek Üremeye Yardımcı Tedaviler Merkezi olup, son teknoloji cihazlarla donatılmış laboratuvarlarında tüm uygulamaları gerçekleştirmektedir."

Merkezin Embriyoloji Laboratuvar Sorumlusu Göktan Kuşpınar da şu açıklamalarda bulundu: "Embriyoloji ve Androloji laboratuvarlarımızda son teknoloji cihazlar kullanılmakta olup, hastaların il dışına gitmelerine gerek kalmamaktadır. Özellikli cerrahi, tıbbi müdahale ve Tüp Bebek tedavisi için il dışına çıkmalarının gereksiz olduğunu belirtmek isterim."

AdminAdmin