Asayiş
Giriş Tarihi : 16-06-2024 19:10

Harran’da Anız Yangını: 12 Mahalle Elektriksiz Kaldı

Harran’da bilinçsiz bir çiftçi tarafından yakılan anız nedeniyle 3 köyü kapsayan büyük bir yangın çıktı. Yangın sonucu 12 mahalle elektriksiz kaldı.

Harran’da Anız Yangını: 12 Mahalle Elektriksiz Kaldı

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde bilinçsiz bir çiftçinin anız yakması sonucu 3 köyü kapsayan büyük bir yangın çıktı. Çiftçilik yapan Şahin Parmaksız, yangının geniş bir alana yayılarak büyük zarara yol açtığını ve 12 mahalleyi elektriksiz bıraktığını açıkladı.

Yangına sebep olan çiftçiye 451.000 TL ceza kesildi. Yangın nedeniyle tarlalar, trafolar ve elektrik direkleri zarar gördü. Parmaksız, elektrik kesintisinin bayram arifesinde köylüleri zor durumda bıraktığını belirtti. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bilinçsiz bir çiftçinin anız yakmasından dolayı 3 köyü kapsayan büyük bir yangın çıktı. Tarlalarımız, trafolarımız ve elektrik direklerimiz yandı. Bilinçsiz çiftçi 451.000 TL ceza yedi fakat olan 12 köyün elektriğine oldu. Bayram arifesi 12 kırsal mahallede elektrik yok. Dicle elektrik ise elinde yeterli personel bulunmadığını bahane ederek bu kırsal mahalleleri elektriksiz bırakıyor. Ayrıca hanelerin yanmaması için büyük bir gayret gösteren Harran ve Meydankapı Jandarma Karakollarına mensup askerlerimize ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerine teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Olayın ardından Harran ve Meydankapı Jandarma Karakolları’na mensup askerler ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, yangının kontrol altına alınması ve söndürülmesi için yoğun çaba sarf etti.
 

AdminAdmin