Genel
Giriş Tarihi : 02-05-2024 18:47

 Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Filistin'e Destek

ABD'deki üniversite eylemlerinin ardından Harran Üniversitesi öğrencileri de kampüs içerisinde oturma eylemi başlatarak Filistin eylemlerine destek veriyor.

 Harran Üniversitesi Öğrencilerinden Filistin'e Destek

ABD'de yapılan üniversite eylemlerinin ardından Harran Üniversitesi öğrencileri de kampüs içerisinde oturma eylemi başlatarak Filistin eylemlerine destek veriyor. ABD'deki üniversite öğrencileri, Filistin halkının yaşadığı zulme dikkat çekmek ve uluslararası kamuoyunu harekete geçirmek amacıyla eylemler düzenliyor. Japonya'nın başkenti Tokyo'daki Waseda Üniversitesi öğrencileri de Gazze'de devam eden soykırım savaşını durdurmak amacıyla eylemlere başladı.

Türkiye'deki üniversitelerden de benzer eylemler geliyor. Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri de kampüs içerisinde "Kampüs İntifadası" çadırı kurdu. Harran Üniversitesi öğrencileri ise ABD'deki üniversitelerde düzenlenen Filistin eylemlerine destek vermek amacıyla oturma eylemi başlattı. 

Osmanbey Yerleşkesi'nde bir araya gelen öğrenciler, Filistinlilere için düzenlenen eylemlere destek veriyor. Eylemlere destek verenler arasında İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila da bulunuyor.

AdminAdmin