Genel
Giriş Tarihi : 24-06-2024 13:04

Haliliye'de Yüzme Kursları Yoğun İlgiyle Başladı

Haliliye Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları kapsamında hizmet veren ücretsiz yüzme kursları büyük ilgiyle başladı. Çocuklar, yüzme antrenörleri eşliğinde yüzme öğrenerek yaz tatilinin keyfini çıkarıyor

Haliliye'de Yüzme Kursları Yoğun İlgiyle Başladı

Haliliye Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları kapsamında sunduğu ücretsiz yüzme kursları, çocukların büyük ilgisiyle karşılandı. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla başlatılan ve Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen bu kurslar, gençlere spor alışkanlığı kazandırmayı ve onları spora yönlendirmeyi hedefliyor.

 

Çocuklar Yüzme Öğreniyor


Yüzme kursları, Haliliye Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi, Eyyüp Cenap Gülpınar Spor ve Yaşam Merkezi ile Aliya İzzetbegoviç Süleymaniye Spor Kompleksi’nde düzenleniyor. Okulların tatil olmasıyla birlikte büyük bir taleple karşılanan bu kurslar, kız ve erkek çocuklar için yaş gruplarına göre farklı seanslar halinde devam ediyor. Yüzme antrenörleri, çocuklara temel yüzme tekniklerini öğretirken, suya karşı panik yaşamamalarını sağlıyor.

 

Çocukların Mutluluğu Gözlerinden Okunuyor


Yüzme eğitimi alan çocuklar, yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirirken yüzme havuzlarında serinlemenin de keyfini çıkarıyor. Kursa katılan çocuklar, yüzme öğrenmenin mutluluğunu yaşarken, Haliliye Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür ediyor.

 

Kurs Günleri ve Saatleri


Ücretsiz yüzme kursları, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri erkek çocuklara, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri ise kız çocuklara hizmet veriyor.
 

AdminAdmin