Yurt
Giriş Tarihi : 20-05-2024 10:17

Haliliye'de Öğrencilere Psikososyal Destek Eğitimi

Haliliye Belediyesi Psikososyal Destek Birimi, Çekçek ve Güçlü Mahallelerinde ortaokul öğrencileriyle buluşarak akran zorbalığı ve iletişim becerileri konularında eğitim verdi. Uzman psikologlar, çocukların sorularını yanıtlayarak eğitimi tamamladı.

Haliliye'de Öğrencilere Psikososyal Destek Eğitimi

Haliliye Belediyesi, eğitime öncelik veren çalışmalarıyla her alanda gençlerin yanında olmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla faaliyetlerini yürüten Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Psikososyal Destek Birimi ile her kesime dokunmaya devam ediyor. Ahmet Yesevi Milletevinde yer alan Psikososyal Destek Biriminde görev alan uzman psikologlar, hem ailelere hem de çocuklara desteğini sürdürüyor.

Son olarak, hane ve okul ziyaretleri kapsamında, Çekçek ve Güçlü Mahallelerinde ortaokul öğrencileriyle buluşan psikologlar, akran zorbalığı ve iletişim becerileri konularında eğitim verdi. Eğitimde, akran zorbalığının çeşitlerini anlatan psikologlar, öğrencilerin bu durumlarla karşılaştıklarında yapmaları gerekenleri ve kaçınmaları gereken davranışları açıkladı. İletişim becerilerinin gelişmesi konusunda da önerilerde bulunan ekipler, gençlerin merak ettiği soruları yanıtladı.

Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Psikososyal Destek Biriminden faydalanmak isteyen vatandaşların Ahmet Yesevi Milletevine başvurmaları gerektiği ifade edildi.

AdminAdmin