Asayiş
Giriş Tarihi : 10-06-2024 14:30

Eyyübiye’de Kuduz Vakaları Nedeniyle 2 Mahalle Karantinaya Alındı

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde kuduz vakalarının görülmesi üzerine Akabe Batıkent ve Payamlı Mahalleleri karantinaya alındı. Hayvan hakları savunucuları, mahalledeki kedi ve köpeklerin toplatıldığını iddia ederek Batıkent Muhtarlığı önünde protesto gerçekleştirdi.

Eyyübiye’de Kuduz Vakaları Nedeniyle 2 Mahalle Karantinaya Alındı

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde kuduz vakalarının görülmesi üzerine Akabe Batıkent Mahallesi ve Payamlı Mahallesi karantinaya alındı. Karantina uygulaması, hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirildi.


Kendilerini hayvansever olarak tanıtan bir grup, mahallede bulunan diğer kedi ve köpeklerin toplatıldığını iddia ederek duruma tepki gösterdi. Grup, Batıkent Muhtarlığı önünde toplanarak protesto düzenledi.


Protesto sırasında muhtarlığın kapısına pankart asan grup, duvarlara sprey boya ile yazılar yazdı. "Katil Muhtar" sloganları atan grup, olayın büyümesine neden oldu. Protesto sırasında 3 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına Alınanların Serbest Bırakılması

Gözaltına alınan kişiler, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Olay sırasında Muhtar Halil Kaya muhtarlıkta bulunmuyordu.

AdminAdmin