Yurt
Giriş Tarihi : 01-05-2024 08:15

Eyyübiye Belediyesi'nden Almanya İle İşbirliği

Türkiye ve Almanya arasındaki işbirliği çerçevesinde, Berlin Tempelhof Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen "Doğu-Batı: Bir Arada Yaşam İçin Yerel Yönetimler Arası Diyalog Forumu"nun ilk etabı, Şanlıurfa Eyyübiye ve İzmir Buca Belediyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eyyübiye Belediyesi'nden Almanya İle İşbirliği

Doğu-Batı: Bir Arada Yaşam İçin Yerel Yönetimler Arası Diyalog Forumu", Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı'nın rehberliğinde, Berlin Tempelhof Belediyesi'nin ev sahipliğinde başladı. Forum, Türkiye ve Almanya arasında yerel yönetimler düzeyinde diyalog ve işbirliğini teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi'nden Mehmet Cengiz, Hakan Aydoğdu, Emre Dilek ve İzmir Buca Belediyesi'nden Özkan Kalmaz'ın katıldığı forumda, iki ülke arasındaki kültürel ve sosyal uyum konuları ele alındı. Katılımcılar, mülteci çocuklar ve ailelerine yönelik destek konseptleri ve gençlik ile uyum politikaları üzerine bilgi alışverişinde bulundular.

Forumun bu ilk etabında, Eyalet Milletvekili Orkan Özdemir ile de görüşmeler yapıldı. Forumun ikinci etabı ise Mayıs ayında Türkiye'de, İzmir Buca Belediyesi ve Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi'nde devam edecek. Etkinlik, iki şehirdeki yerel yönetimlerin işbirliklerini ve toplumsal entegrasyon projelerini daha da ilerletmeyi hedefliyor.

 

AdminAdmin