Yurt
Giriş Tarihi : 03-05-2024 11:40

Eyyübiye Belediyesi Gençlere Destek Vermeye Devam Ediyor

Şanlıurfa'da, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan gençler, Eyyübiye Belediyesi eğitim otaklarında kampa girerek destek alıyor.

Eyyübiye Belediyesi Gençlere Destek Vermeye Devam Ediyor

Şanlıurfa'da yaşayan gençlerin üniversite sınavlarına hazırlanmasına destek olmak amacıyla hizmet veren Eyyübiye Belediyesi eğitim otakları, TYT ve AYT sınavlarına hazırlanan gençler için önemli bir destek merkezi olmaya devam ediyor. Bu merkezler, geçen yıl kurslara katılan gençlerin yüzde 75'inin üniversitelere yerleşmesiyle başarılı bir iz bırakmıştı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un özel önem verdiği eğitim otaklarında gençlerin tüm eğitim ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor. Gün boyu etüt çalışmalarına katılan üniversite adayları, kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Maddi imkânları nedeniyle özel eğitim kurumlarına gidemeyen gençler, eğitim otaklarına devam ettiklerini belirttiler. Rehber öğretmenlerin yanı sıra kitap ve soru bankaları gibi materyallerin yanı sıra ücretsiz çay ve rahat çalışma ortamının kendilerine özgüven kazandırdığını ifade ettiler. Sınavlara bir ay kala adeta kampa girdiklerini söyleyen gençler, evde kendi çabalarıyla hazırlanmak zorunda kalsalardı, ancak burada her türlü desteği bulduklarını vurguladılar.

Eğitim otaklarının hafta sonları da açık olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirten gençler, bu imkân olmasaydı evde kendi çabalarıyla hazırlanmak zorunda kalacaklarını, ancak burada her türlü desteği bulduklarını ifade ettiler. Başkan Mehmet Kuş ve tüm emeği geçenlere teşekkür eden gençler, inşallah sınavlarda bu desteklerin karşılığını vereceklerini ve üniversiteye yerleşerek hem ailelerine hem de başkanlarına sevinç yaşatacaklarını belirttiler.

Eyyübiye Belediyesinin Eyüpnebi ve Eyüpkent Sınav Hazırlık Merkezleri, Süleymanşah Gençlik Merkezi, 15 Temmuz Gençlik Merkezi ve eğitim otaklarında binlerce genç üniversite sınavlarına hazırlanıyor. İlçenin eğitimde başarı çıtasını yükseltmek için önemli destekler sunan Eyyübiye Belediyesi, yakın zamanda dört eğitim otaklarını daha gençlerin hizmetine sunacak.

AdminAdmin