Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-05-2024 22:29

Emeklilere Bayram Müjdesi: Maaşlar Erken Ödenecek

Emeklilerin Kurban Bayramı coşkusunu artıracak sürpriz bir karar alındı. Bayram öncesinde emekli maaşlarının erken tarihe çekilmesi ve 3 bin lira değerinde ikramiye eklemesi yapılacak.

Emeklilere Bayram Müjdesi: Maaşlar Erken Ödenecek

Haziran ayı, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek bir döneme dönüşüyor. Bayram sebebiyle emekli maaşlarının önceden yatırılması ve üzerine 3 bin Türk Lirası değerinde ikramiye eklenmesi bekleniyor. Bu kararla emekliler, bayram öncesinde maddi anlamda rahatlama yaşayacak.

 

Kurban Bayramı'na Özel Erken Ödeme

 

Kurban Bayramı'nın erken tarihte başlaması nedeniyle birçok emekli, maaşlarının da bu dönemde ödenmesini talep ediyordu. Bu talebin dikkate alınmasıyla emekli maaşlarının normal tarihinden önce ödenmesi kararlaştırıldı. Böylece emekliler, bayram öncesindeki hazırlıklarını daha rahat yapabilecekler.

 

Emekliler İçin Beklenen Tarihler

 

Haziran ayında ödenecek maaşlar normalde 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılırken, bu kez bir defaya mahsus olmak üzere öne alınacak. Bayram ikramiyesiyle birlikte emeklilerin bu ödemeleriyle ilgili en muhtemel tarihler ise 10-14 Haziran arasında olacak. Bu sayede emekliler, bayramın da keyfini çıkarabilecekler.

 

Ödeme Takvimi ve Dağılımı

 

Ülkedeki emekli sayısının fazlalığı göz önüne alınarak, ödemelerin bankacılık sisteminde herhangi bir soruna yol açmaması için dikkatli bir takvim oluşturuldu. Ödemeler, emeklilerin statülerine göre tarihlere dağıtılacak. İlk olarak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına ödemeler yapılacak.
 

AdminAdmin