Genel
Giriş Tarihi : 02-07-2024 23:00

Dergah-Balıklıgöl'de Yasakları Başlıyor

Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa'nın turizm merkezleri olan Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesinde kaldırım ve yol işgallerini önlemek için yeni tedbirler uygulamaya başladı.

Dergah-Balıklıgöl'de Yasakları Başlıyor

Eyyübiye Belediyesi, Şanlıurfa'nın turizm potansiyeli açısından büyük öneme sahip olan Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesinde yeni düzenlemeler başlattı. Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bu tedbirlerin turistlerin daha rahat ve huzurlu ziyaretler yapmalarını sağlamak amacıyla alındığını belirtti.

 

Başkan Mehmet Kuş'un Açıklamaları


Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli esnafımız, muhterem hemşehrilerim. Şanlıurfa'mızın turizm potansiyeli açısından en önemli tarihi ve kültürel zenginliği olan Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği nadide mekânlarımızdandır. Bu mekânları görmek, buraların tarihi ve kültürel dokusunu yakından tanımak, şehrin huzur veren manevi havasını solumak için ilçemiz Eyyübiye'ye gelen misafirlerin memnun şekilde ayrılmaları ve ilk fırsatta yeniden burayı ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla; kaldırım ve yol işgallerinin önlenmesi ve yaya trafik akışının düzenli hale getirilmesine yönelik bazı tedbirler daha sıkı şekilde uygulanmaya başlamıştır.”

 

Tedbirlerin Detayları


Başkan Kuş, alınan tedbirler kapsamında 4 Temmuz 2024 tarihi itibariyle; 08:00 - 19:00 saatleri arasında Dergah-Balıklıgöl Platosu, tarihi çarşılar ve hanlar bölgesine seyyar satıcılar, motosiklet ve benzeri araçların giriş-çıkışının yasaklandığını belirtti. Aynı bölgede faaliyet gösteren esnafın kaldırım ve yol işgaline de müsaade edilmeyeceğini, dükkan önü tezgah mesafesine uymalarının sağlanacağını ifade etti. Yapılacak denetimlerde tespit edilecek işgal ve kusurların önlenmesine yönelik olarak 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesi gereğince yasal işlem başlatılacağını belirtti.
 

AdminAdmin